جهاددانشگاهی واحد هنر | اخبار هنر و دانشگاه هنر(دفتر ایسنای دانشگاه هنر)
زایجانی خبرداد: «نقش تن‌پوش» عنوان جشنواره خلاق را از آن خود کرد
دوشنبه 26 فروردین 1398

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی هنر از ثبت مبادی جشنواره نقش تن‌پوش به عنوان جشنواره خلاق در معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری خبر داد و گفت: حامیان و برگزیدگان این جشنواره از منافع این ثبت بهره‌مند می‌شوند.
الهام زایجانی، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی هنر در گفت‌وگو با ایسنای دانشگاه هنر، از ثبت مبادی جشنواره «نقش تن‌پوش» به عنوان جشنواره خلاق از سوی ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری خبر داد و اظهار کرد: در پی این ثبت مبادی، شرکت‌هایی که از جشنواره «نقش تن‌پوش» حمایت می‌کنند می‌توانند از امتیازهای متعلق به شرکت‌های خلاق مانند استفاده از محیط و امکانات پارک‌های علم و فناوری، تخفیف‌های مالیاتی و ... بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه جشنواره «نقش تن‌پوش» و نیز جشنواره «دیبا» دیگر جشنواره برگزار شده از سوی جهاددانشگاهی واحد هنر، نقش مؤثری در اشتغال دانشگاهیان متبحر در حوزه مد و لباس کشور داشته است، بیان کرد: برگزیدگان «نقش تن‌پوش» اگر گروهی و شرکتی فعالیت کنند، می‌توانند از حمایت‌ها و امکانات‌ پارک‌های علم و فناوری استفاده کنند.

زایجانی در ادامه با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار به دو جشنواره «نقش تن‌پوش» و «دیبا» به پایان رسیده است، تصریح کرد: اکنون در حال جمع‌بندی و ثبت آثار دریافتی هستیم.

وی با بیان برگزاری ورک‌شاپ‌ها و دوره‌های آموزشی در نقاط مختلف کشور با حضور طراحان و صاحبان برندهای داخلی، گفت: سال گذشته موفق شدیم که آثار برگزیده ششمین جشنواره «نقش تن‌پوش» را در دانشگاه‌ها و مراکز هنری مختلف از جمله فرهنگسرای شهر بجنورد، دانشگاه علم و فرهنگ، دانشگاه هنرهای کاربردی دانشگاه تهران و دانشکده باغ ملی دانشکده هنر به نمایش بگذاریم. همچنین نمایشگاه فروش به نفع کودکان پروانه‌ای در آواسنتر تهران برگزار شد.

زایجانی در پایان  افزود: علاوه بر این، در هشتمین جشنواره مد و لباس فجر و نمایشگاه زنان و خلاقیت‌های هنری شهرداری در دو منطقه شهرداری تهران حضور داشتیم و در بندرعباس، کرمان، زنجان و نمایشگاه بین‌المللی فجر نیز ورک‌شاپ برگزار کردیم.

انتهای پیام