دوره های تخصصی آمورشی هنرهای تجسمی کاربردی جهاد دانشگاهی دانشگاه هنر
پنج شنبه 23 فروردین 1397 بازدید: 483

 دوره های تخصصی آمورشی هنرهای تجسمی کاربردی جهاد دانشگاهی دانشگاه هنر

 

هنرهای تجسمی (Visual Arts یا هنرهای بصری یا هنرهای مبتنی بر حس بینایی) عنوانی است كلی كه به رشته‌های متعددی چون نقاشی، گرافيك، طراحی، تصویرسازی، طراحی و ساخت جواهرات و زیورآلات، عكاسی، صنایع دستی (همچون: قلمزنی، ملیله کاری، میناکاری و سفالگری)، خوشنویسی و ... اطلاق می‌شود. اگر چه ممكن است اين عناوين متفاوت و متكثر به نظر آيند، اما در محتوی همه آنها دارای رويكرد‌ و اهداف مشتركی هستند. بسط نگرش زيباشناسانه و معنی‌گرا به جهان پيرامون و تعميم آن به فضای زندگی و جامعه، از اهداف مهمی است كه همه اين هنرها دنبال می‌كنند. اين مهم در صورتی به درستی محقق خواهد شد كه مبتنی بر بنيان‌های آموزشی صحيح باشد و در حوزه عمل و نظر، نيروهای كارآمد تربيت شوند.

اساساً هنرهای تجسمی را می توان به دو گروه اصلی هنرهای کاربردی (Applied Arts) و هنرهای زیبا (Fine Arts) تقسیم بندی نمود. منظور از هنرهای کاربردی، هنرهایی است که نخست کارکرد و سودمندی آن‌ها اهمیت دارد و هدف از خلقشان کاربردشان بوده است. حال آنکه هنرهای زیبا صرفاً به دلیل زیبایی‌شناسی و یا برای تحریک فکر و ایجاد اندیشه خلق شده و کمتر به کارکرد یا کاربردی بودنشان اهمیت داده می شود.

جهاد دانشگاهی هنر در نظر دارد به پشتوانه اساتید مجرب و کارآزموده، در محیط آموزشی با امکانات مناسب با آموزش صحيح و مبتنی بر افزايش خلاقيت در بسط و توسعه هنرهای تجسمی و كاربردی كردن آن در درون لايه‌های مختلف جامعه و به ویژه هنرجویان و عاشقان هنر، نقشی محوری داشته و ذائقه زيباشناسانه مخاطبان را اعتلاء بخشد؛ که نتیجه آن پرورش استعدادهای بالقوه و آماده شدن آنها برای ورود به بازار کار و تولید می باشد.

 

در ادامه به معرفی دوره‌های در حال برگزاری در گروه هنرهای تجسمی کاربردی، مرکز آموزش های تخصصی – کاربردی جهاد دانشگاهی هنر خواهیم پرداخت.

 

جهت مشاوره، دریافت اطلاعات و هماهنگی بیشتر با شماره تلفن های 88328652 الی 5 و یا 09389382473 تماس حاصل نمایید.

 

 

سامانه ثبت نام آنلاین مرکز آموزش های تخصصی – کاربردی جهاد دانشگاهی هنر

HF

 

 

  

 


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جهاد دانشگاهی واحد هنر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 jdart.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir