سینمایی دیگر در دانشگاه هنر رونمایی می شود
دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 بازدید: 892

 کتاب «سینمایی دیگر» ؛ چند مقاله و گفت و گو درباره سینمای عباس کیارستمی»  ، در هم‌اندیشی «مطالعات جشنواره» عصر امروز دوشنبه  3 اردیبهشت ماه  در دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر رونمایی می شود.


به گزارش  دفتر ایسنای دانشگاه هنر ، به نقل از ستاد خبری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، سیدعماد حسینی مسئول واحد پژوهش و انتشارات کمیته علمی و دانشگاهی سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر درباره رونمایی از کتابی درباره عباس کیارستمی در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: مراسم رونمایی از کتاب «سینمایی دیگر؛ چند مقاله و گفت و گو درباره سینمای عباس کیارستمی» دوشنبه ۳ اردیبهشت ماه ، ساعت ۱۴ در هم‌اندیشی «مطالعات جشنواره» در دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر رونمایی می‌شود.


وی درباره کتاب «سینمایی دیگر؛ چند مقاله و گفت و گو درباره سینمای عباس کیارستمی» توضیح داد: این کتاب حاوی مقالات تالیفی و ترجمه با موضوع سینمای عباس کیارستمی و سه گفت و گو است.


حسینی  در ادامه افزود: همچنین این کتاب شامل ۸ مقاله و سه گفت و گو است که برخی از مقالات و گفت و  گوهای این کتاب حاصل کار پژوهشگران ایرانی و برخی نیز محصول تلاش صاحب‌نظران غیرایرانی است.


ایشان بیان کرد:  هر یک از مقالات این کتاب ،  از زاویه‌ای متفاوت به بخشی از آثار عباس کیارستمی می‌پردازد.


در بخشی از این کتاب که به کوشش سیدعماد حسینی منتشر شده است، به نقل از عباس کیارستمی آمده است: «برای اینکه جهانی باشی لازمه اش این است که وطنی باشی. یعنی محلی باشی؛ مال منطقه ای باشی، اصالتی داشته باشی، ریشه ای داشته باشی، اما نگاهت به جهان و امور جهان نگاه گسترده ای باشد. واقعیت این است که هرچند باید با نگاه جهانی اندیشید اما تعارف نداریم، ما اگر عمیقا به مسایل خودمان فکر کنیم در واقع جهانی اندیشیده ایم.
من نمی توانم به جهان فکر کنم وقتی دارم فیلم خودم را می سازم. من باید به خودم فکر کنم و عمیقا به خودم فکر کنم و اتفاقا فارغ از این وسوسه جهانی شدن اگر اینجور نگاه کنیم امکان دارد که شانس این را داشته باشیم که جهانی شویم»


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جهاد دانشگاهی واحد هنر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2020 jdart.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir