منوچهر صهبایی: فعالیت ارکستر مجلسی ایران از سر گرفته می‌شود
چهار شنبه 14 شهریور 1397 بازدید: 1307

 منوچهر صهبایی مدیر هنری و رهبر ارکستر مجلسی ایران با اشاره به برنامه‌های پیش رو عنوان کرد که این ارکستر در آینده ای نزدیک فعالیت های خود را از سر خواهد گرفت.

به گزارش ایسنای دانشگاه هنر، مهر نوشت: منوچهر صهبایی مدیر هنری و رهبر ارکستر مجلسی ایران ضمن اعلام از سرگیری فعالیت های ارکستر مجلسی با اشاره به برنامه‌های پیش روی این مجموعه موسیقایی بیان کرد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته ارکستر مجلسی ایران در آینده ای نزدیک با فرماسیون و رپرتوار جدید فعالیت های خود را از سر خواهد گرفت. در این مدت هم که وقفه ای در کارهای ما به وجود آمده بود مشغول برنامه ریزی بلند مدت و فراهم کردن امکانات اجرا بودیم که بتوانیم از طریق آن نسبت به برگزاری برنامه های آینده اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی ادامه داد: هم اکنون در سالزبورگ اتریش برای انجام برخی از فعالیت های موسیقایی خود هستم. این در حالی است که برای محتوای رپرتوارهای آینده تصمیم داریم قطعات خوبی را انتخاب کنیم که مخاطبان موسیقی کلاسیک در ایران تا به امروز کمتر با آن مواجه شده اند البته ما چندی پیش نیز تصمیم گرفتیم به منظور برنامه های متعدد آینده از نوازندگان جدید برای حضور در ارکستر دعوت کنیم که در این راستا تمامی نوازندگانی که تجربه اجراهای ارکسترال و توانایی اجرای رپرتوارهای موسیقی کلاسیک را داشته اند، می توانستند برای انجام آزمون های اولیه برای حضور در ارکستر اعلام آمادگی کنند.

صهبایی در پایان یادآور شد: طی هفته های آینده برنامه های جاری ارکستر مجلسی ایران به صورت مشروح برای مخاطبان اعلام می شود. در حوزه معرفی نوازندگان نیز با مشخص شدن رپرتوار، اسامی آنها به صورت کامل اطلاع رسانی خواهد شد.

ارکستر مجلسی ایران به رهبری منوچهر صهبایی و مدیریت منیژه صهبایی فروردین ماه سال ۹۶ با هدف ارایه موسیقی کلاسیک جهانی و ارتقای فرهنگ شنیداری اعلام موجودیت کرد. این مجموعه موسیقایی روزهای هشتم و نهم تیر ماه امسال اولین کنسرت رسمی خود را در تالار وحدت تهران برگزار کرد.

انتهای پیام

 

 


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جهاد دانشگاهی واحد هنر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2020 jdart.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir