مجله پدیدار برگزار می کند: نمایش فیلم مستند «پاره‌ی تن من» ساخته‌ی «محمود بهرازنیا»
دوشنبه 7 خرداد 1397 بازدید: 992

 جلسه‌ی بحث و گفت و گو درباره‌ی فیلم مستند «پاره‌ی تن من» ساخته‌ی «محمود بهرازنیا» با حضور کارگردان و «علی لقمانی» (کارشناس) در دانشگاه هنر برگزار می شود.

 به گزارش دفتر ایسنای دانشگاه هنر،  "پاره‌ی تن من " مستندی هفتاد و پنج دقیقه‌ای با شرکت ویم وندرس، کارگردان موج نوی سینمای آلمان است که در آن وندرس با دوربین دیجیتال بهرازنیا گفتگویی خاص و فراموش‌نشدنی درباره‌ی تجربیات سینمایی خود دارد و تصاویر آرشیوی از فیلم‌های او نیز در فیلم دیده می‌شود.

 بخشی از این مستند،  به نظر و دیدگاه و ندرس درباره‌ی استفاده از دوربین ویدیو (کَم‌کُوردر) در سینما می‌پردازد و جنبه‌ی تخصصی و زیبایی‌شناسانه پیدا می‌کند. تماشای این مستند به تمام علاقه‌مندان به آثار وندرس پیشنهاد می‌شود.

بعد از نمایش فیلم فیلم مستند «پاره‌ی تن من»   در روز سه شنبه 8 خرداد ماه 97 ، (ساعت ، 16 تا 19 )  جلسه‌ی پرسش  و پاسخ  نیز در سالن فلاحت پور  دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر ،برگزار می شود.

 قابل توجه است که این مستند، پس از نمایش در مراسم بزرگداشت ویم وندرس در جشنواره‌ی بین‌المللی تورین ایتالیا، تا کنون اکران عمومی نشده است.

 به گزارش ایسنا ،  محمود بهرازنیا، متولد تهران و فارغ‌التحصیل از مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی فیلمسازی در سال ۱۹۹۳ در آلمان، کارگردان، نویسنده و بازیگر ایرانی مقیم آلمان است. او مدرس فتوژورنالیسم در دانشکده‌ی روزنامه‌نگاری بوده و چند فیلم مستند برای شبکه‌های تلویزیونی آلمانی ساخته. وی سال ۱۳۹۲ دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی-هنری را برای مستند شاهزاده (محصول مشترک آلمان و افغانستان) از جشنواره‌ی فجر کسب کرد. بهرازنیا همچنین مستندی درباره‌ی عباس کیارستمی ساخته، و تجربه‌ی بازی در تئاتر و چند فیلم موفق را دارد که برای بازیگری در فیلم جمعه (برنده‌ی دوربین طلایی کن، به کارگردانی حسن یکتاپناه) نامزد دریافت تندیس زرین بهترین بازیگر از جشن خانه‌ی سینما شده. آخرین اثر بهرازنیا با نام ستاره‌ی دنباله‌دار فیلمی درباره‌ی زندگی سهراب شهیدثالث در آلمان است. مستند پاره‌ی تن من تنها همکاری ویم وندرس با یک کارگردان ایرانی است.

 


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جهاد دانشگاهی واحد هنر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2020 jdart.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir