به مناسبت سی و هشتمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی : سومین کارگاه آموزشی لذت کارگروهی در فضایی متفاوت برگزار می شود
یکشنبه 7 مرداد 1397 بازدید: 1297

 سومین کارگاه آموزشی لذت کارگروهی به مناسبت سی و هشتمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی هنر، روز سه شنبه، 3مردادماه جاری در شهر تهران (درکه)با حضور همکاران جهاد دانشگاهی هنر  برگزار می شود.

 الهام زایجانی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی هنر در گفت و گو با ایسنا، گفت: در کار گروهی  اگر برنده ای باشد ، جمع است و پیروزی فردی تاثیر کمتری بر گروه دارد  بر این اساس،  کارگاه لذت کار گروهی در اشکال بازی های متنوع و انتقال مفاهیم  به همکاران آموزش داده می شود.

آشنایی با مبانی و اصول کار کردن در تیمها و گروههای کاری ،  آموختن  مهارت ها و دانش لازم برای کار کردن بهتر در تیمها ، شیوه های مواجهه با مسائل ،  از اهداف برگزاری کارگاه آموزشی لذت کارگروه  می باشد.

کارتیمی، دانش به اشتراک گذاشته در محل کار را به افزایش می دهد

وی با اشاره به پرورش خلاقیت و یادگیری افراد در چنین کارگاه هایی افزود: وقتی افراد با هم در یک تیم کار می­‌کنند، خلاقیت رشد می‌­کند، ایده ­های ناب، زمانی به وجود می­‌آیند که افراد به عنوان یک گروه، دیدگاه کهنه کار انفرادی، را کنار بگذارند، همچنین ترکیب دیدگاه­های منحصر به فرد هر یک از اعضای تیم، برای رسیدن به راه­ حل­های فروش بیشتر، موثرتر است، در واقع کارتیمی، دانش به اشتراک گذاشته در محل کار را به حداکثر رسانده و در یادگیری مهارت­های جدید به افراد کمک می­‌کند.

 

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی هنر ، بیان کرد: همکاری در یک پروژه، شور و شوقی برای یادگیری ایجاد می­‌کند که معمولا کار انفرادی فاقد آن است ، همچنین فرصت اشتراک­ گذاری کشفیات و یافته­ ها با بقیه تیم، برای کارکنان هیجان ­انگیز بوده و منجر به پرورش دانش فردی و تیمی می­شود.

 

 زایجانی درباره تقویت توانایی‌های افراد در کار تیمی افزود: اغلب، دلیل اثربخشی کار تیمی این است که اعضای تیم برای عرضه استعدادهای فردی به یکدیگر تکیه می­ کنند و افراد تیم با مشاهده فرایندها ورای مهارت­های فردی، یاد می­‌گیرند که چگونه استعدادهای خود را ترکیب نموده و به تیمی قوی­تر تبدیل شوند.

اعتماد در کار تیمی با تکیه بر  همکاری با یکدیگر شکل می‌­گیرد

 

 

وی گفت: با تکیه بر یکدیگر، اعتماد شکل می‌­گیرد، و با کار گروهی روابط قوی­تری بین همکاران پدید می­‌آید،  با وجود اختلاف گاه به گاه، تیم کارامد، از کار با هم لذت می برند و گروه قوی­تری به وجود می­‌آورند، زمانی که افراد به یکدیگر اعتماد می­‌کنند، پایه و اساس یک رابطه پی­ ریزی شده و باعث می­‌شود که درگیری­های جزئی را تحمل کنند، اعتماد به هم ­تیمی‌­ها، در افراد احساس امنیت ایجاد می­‌کند که باعث می‌­شود، ایده­ ها ظهور کنند، این موضوع منجر می­‌شود که کارکنان با هم راحت باشند و یکدیگر را تشویق کنند، به هنگام کار در یک تیم، ارتباطات باز، کلیدی است که منجر به تولید راه­ حل­های موثر در پروژه ­های گروهی دشوار می­‌شود.

 

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی هنر در ادامه افزود: بدون اعتماد، تیم فرو می‌­پاشد و نمی ­تواند در پروژه های خود موفق شود در تیم­ها افراد یکدیگر را رشد می­‌دهند و تقویت خصوصیات فردی، منجر به شکل گیری گروهی منسجم می­‌شود.

  زایجانی با اشاره به اینکه، برگزاری کارگاه های آموزشی لذت کار گروهی مهارت­‌های حل اختلاف را می­آموزد، اظهار کرد: زمانی که افراد با یکدیگر یک گروه از افراد منحصر به فرد را تشکیل می‌­دهند، وجود اختلاف، اجتناب­ ناپذیر است، کارمندان با زمینه­ ها و سبک کار و عادات مختلف هستند، اگر چه این دیدگاه­ های متفاوت، موجب کارامدی می­‌شود هنگامی که در شرایط کار تیمی، تعارضی پیش آید، کارکنان مجبور هستند این موارد را به جای ارجاع به مدیریت، بین خودشان حل و فصل نمایند و  یادگیری حل اختلافاتاولین مهارتی است که کارمندان می­‌توانند برای تبدیل شدن به مدیرانی کارآمد به کار گیرند.

 

 

وی گفت: پروژه­ های تیمی، کارکنان را تشویق می­‌کند که از مشارکت خود احساس غرور کنند و مقابله با موانع و اجرای کاری موثر باعث می‌­شود اعضای تیم احساس رضایت کنند، همچنین تلاش در جهت دستیابی به اهداف مرکز خدمت، اجازه می‌­دهد کارکنان احساس تعلق به نهاد یا سازمان داشته باشند و این امر وفاداری به وجود می­‌آورد، که منجر به رضایت شغلی بیشتر در میان کارکنان می‌­شود.

او بیان کرد: کارمندی که به تنهایی مشغول کار روی پروژه است، احتمالا به ایده ­های خارج از عرف، گردن نمی‌دهد، اگر در پروژه ­ای با کار انفرادی، کارمندی موفق نشود، فشاری از سرزنش او را فرا می­ گیرد، در حالی که ممکن است اعتبار کامل پروژه تیمی نصیب فردنشود اما با کار با افراد دیگر، مسئولیتی در مقابل شکست پیدا می­‌کند.

کار تیمی سبب ریسک پذیری بیشتر در کارکنان می شود

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی هنر ،یادآوری کرد: کار کردن به عنوان یک تیم باعث می­‌شود اعضای تیم ریسک پذیری بیشتری داشته باشند، زیرا آنها در صورت شکست، به حمایت کل گروه ایمان دارند، در مقابل اشتراک گذاری موفقیت در تیم، تجربه ­ای دلچسب است،  هنگامی که تیمی با هم موفق می‌­شوند ایده­ های انقلابی بدون تردید به وجود می­ آید، در بسیاری از موارد، پرخطرترین ایده­ ها به بهترین ایده تبدیل می‌­شود، کار گروهی اجازه می­‌دهد کارکنان با آزادی بیشتری فکر کنند.


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جهاد دانشگاهی واحد هنر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2020 jdart.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir