16 تیر؛ برگزاری اختتامیه جشنواره «نقش تن‌پوش»/14 تا 18 تیر؛ برپایی نمایشگاه جشنواره
چهار شنبه 5 تیر 1398 بازدید: 923
دبیر هفتمین جشنواره «نقش تن‌پوش» گفت: اختتامیه این جشنواره و تقدیر از برگزیدگان 16 تیرماه به میزبانی خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی هنر، خانه هنرمندان ایران 16 تیرماه سال جاری میزبان برگزاری مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره «نقش تن‌پوش» است که در آن از برگزیدگان این دوره از جشنواره با اهدای جوایز تقدیر خواهد شد.
الهام زایجانی، دبیر این دوره از جشنواره «نقش تن پوش» با اعلام این خبر گفت: داوری‌های آثار رسیده در این دوره از جشنواره در دو بخش هنری و صنعتی به انجام رسیده است و هیئت داوری با در نظر گرفتن محورهای اصلی جشنواره شامل توجه به فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی(مظاهر و مؤلفه‌های فرهنگ و تمدن ایرانی، مکان‌های تاریخی و گردشگری، اعیاد ملی و مذهبی(نوروز، یلدا و...)، دانشمندان، مشاهیر و اساطیر ایرانی، صنایع دستی ایران، دستاوردها و فعالیت‌های علمی، فناوری و صنعتی کشور... است، آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره که از نظر کمی و کیفی پیشرفت چشمگیری نسبت به ادوار گذشته داشت را مورد ارزیابی قرار دادند.
وی با اشاره به اینکه آئین اختتامیه جشنواره هفتم «نقش تن پوش» ساعت 17:30 روز یکشنبه 16 تیر در خانه هنرمندان برگزار خواهد شد، گفت: نمایشگاه آثار منتخب این جشنواره نیز طی روزهای 14 تا 18 تیرماه در خانه هنرمندان و در قالب نمایشگاهی در معرض دید عموم علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی هنر تصریح کرد: بیش از 5 برند مطرح در زمینه مُد و لباس، این دوره از جشنواره را در تمام مراحل داوری همراهی کردند و ما قول مساعد از 10 برند را برای خرید طرح های برگزیده این جشنواره به منظور قرار گرفتن در چرخه تولید انبوه نیز اخذ کرده‌ایم.
وی با تأکید بر این نکته که «نقش تن‌پوش» اخیراً موفق به ثبت به عنوان جشنواره خلاق در ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شده است، در پایان گفت: علاقه‌مندان می‌توانند در زمان برپایی نمایشگاه آثار منتخب این جشنواره همه روزه از ساعت 14 تا 21 برای بازدید به خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.
انتهای پیام
 


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جهاد دانشگاهی واحد هنر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2020 jdart.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir